o mnie

Witam Państwa

Jeśli się tu Państwo znaleźliście, to prawdopodobnie coś zmusza Was do zmian.  Zapraszam, postaram się pomóc.

Pamiętajcie jednak, że na zmiany trzeba sobie dać czas i pozwólcie, że będę Wam w tych zmianach towarzyszyła. W wielu przypadkach nie wystarczy dostarczyć wiedzy z zakresu dietetyki i ułożenia jadłospisu. Czasem ważniejsze jest dotarcie do człowieka.

Coś o mnie? Fascynuje mnie człowiek jako całość i stąd mój pomysł na co miesięczne spotkania we współpracy z  Krakowskim Dworkiem Białoprądnickim i Fundacją Głos Serca z cyklu „Akademia Mózgu”. Drugim moim ulubionym tematem jest genodieta, nutrigenetyka. Ta dziedzina nauki i dietetyki  burzliwie się rozwija od kilku lat i nic dziwnego, że mnie to bardzo zajmuje, bo moim pierwotnym wykształceniem jest genetyka i hodowla roślin.

Ukończyłam Krakowską Akademię Rolniczą, ale ponieważ było to ponad 30 lat temu, ciągle się dokształcam. Ukończyłam studia podyplomowe na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagielońskiego „Żywienie w zdrowiu i chorobie”, oraz studia podyplomowe z zakresu dietetyki  i dietoterapii w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Nadal ciągle się uczę. Interesuję  się medycyną chińską (kursy) oraz psychodietetyką (studia podyplomowe). Ukończyłam też Akademię Dietetyki – cztery stopnie. Wiedzę poszerzałam o warsztaty dotyczące żywienia w chorobach tarczycy, żywienie osób starszych, żywienie kobiet w ciąży i dzieci, żywienie w otyłości, w chorobach nowotworowych, cukrzycy. Szczególnie dużo czasu poświęciłam na zgłębianie zagadnienia żywienia w sporcie, bo sportowcy to bardzo dokładnie przebadana grupa ludzi i wszystkie nowości z pogranicza dietetyki i medycyny prezentowane są właśnie na konferencjach Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds żywienia. Wiedzę z kursów i konferencji poświęconą odżywianiu sportowców wykorzystuje na co dzień, co przy dzisiejszej rosnącej aktywności fizycznej jest niezbędne. Brałam udział w wielu konferencjach poświęconych tematowi  odżywiania w różnych jednostkach chorobowych, w konferencjach poświęconych otyłości, między innymi w Zjazdach Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, Konferencjach Polskiego Towarzystwa Dietetyki,  Konferencjach Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Biorę też systematycznie udział w naukowych szkoleniach i konferencjach dotyczących genodiety  i spotkaniach Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią. Obecnie mam przyjemność współpracować z psychoterapeutą, zajmującym się problematyką zaburzeń odżywiania.

Bardzo cenię sobie podejście do człowieka jako całości związanego z naturą i Wszechświatem. Cenię aktywność fizyczną jako sposób na utrzymanie w dobrej kondycji ciało i umysł. Cenię też  każdy rozwój niezależnie od wieku.

Prowadzę konsultacje dietetyczne dla wszystkich, którzy chcą poznać zasady zdrowego żywienia oraz dowiedzieć się jak wypracować korzystne dla organizmu nawyki żywieniowe.

Jako dietetyk służę  poradą w kwestiach związanych z profilaktyką zdrowotną oraz dostosowywaniem indywidualnej diety do trybu życia i stanu zdrowia.

Obecnie przyjmuję  w Krakowie

przy ul. Dąbskiej 19/38

oraz w Studio Freya Osiedle Dywizjonu 303 nr.76
31-875 Kraków

Zapraszam – ustalimy  dogodny termin wizyty:
dietetykamy@gmail.com
tel. 601 96 25 01