Analiza składu włosa

Pierwiastkowa analiza składu włosa (APW) – badanie włosa

Najbardziej miarodajnych informacji dotyczących składu mikroelementów w organizmie daje pierwiastkowa analiza składu włosa (APW). Określa ona stan równowagi pierwiastkowej organizmu.

Dzięki temu badaniu możliwe jest wykrycie zaburzeń równowagi substancji mineralnych oraz obecności metali toksycznych, a to oznacza, że można zapobiec:

  • chorobom krążenia
  • chorobom dermatologicznym
  • zaburzeniom hormonalnym
  • depresji
  • nowotworom

W obliczu tak poważnego zagrożenia, profilaktyka zdrowotna stanowi nieocenioną metodę walki z potencjalnymi schorzeniami.

Pierwiastkowa analiza składu włosa – co się oznacza w badaniu?

Pierwiastkowa analiza składu włosa pozwala na precyzyjne określenie zawartość poszczególnych składników mineralnych. Wśród nich znajduje się wapń, potas, sód, cynk, fosfor, magnez, żelazo, molibden, miedź, kobalt, chrom, lit, nikiel, stront, selen, mangan, selen, wanad, bar, bor, siarka, krzem, srebro, jod oraz cynę. Dla zachowania zdrowia ważne jest utrzymanie odpowiednich proporcji między nimi, a także metalami ciężkimi, takimi jak arsen, glin, rtęć, kadm i ołów. Jeśli mamy zbyt mało lub za wiele jakiegoś składnika mineralnego, wówczas chorujemy. Badanie to jest przeprowadzane w celu znalezienia niedoborów substancji odżywczych, które na podstawie badania APW z łatwością można uzupełnić.

Następnym krokiem po przeprowadzeniu analizy składu włosa jest skomponowanie indywidualnego programu żywieniowego, dzięki któremu przyrównanie równowagi biologicznej organizmu nie powinno sprawiać większych trudności. Wprowadzenie korekt do codziennego sposobu odżywiania się zbawiennie wpłynie nie tylko na stan kości, skóry czy włosów, ale również poprawi wyniki badań i znacząco odbije się na samopoczuciu.